Staff List Primary

Names Initial  Subjects
Sangeeta Mukherjee Roy SMR Head Mistress
Preeti Upadhaya  PUD Coordinator (IV – V)
Pratibha Agarwal PTA Coordinator (II – III)
Suprita Dutta SDA Coordinator  (I)
Kavita Luthra KVL Coordinator (ECE)
Priyanka Raheja  PRR I A
Heena Gogia  HNG I B
Shweta Gupta SWG I C
Bakul Singh BSG I D
Vani Singh  VSG I E
Shambhavi Shukla SMH I F
Anjalee Mittal AMI I G
Shabreen  SHA I H
Rakhi Sharma  RKS I I
Mehak Malik MHK I J
Seema Anand  SMA II  A
Poonam Shukla PNS II B
Nimmi Dayal NMD II C
Neha Rai  NRI II D
Simmi Arora SAR II E
Preeti Maheshwari PRM II F
Swati Mishra SWM II G
Amandeep AMD II H
Sugandha  SUG II I
Jyoti Kaushik JTK III A
Pratima Chugh PMC III B
Vipul Sachdeva VSD III C
Manvi Kapoor MKR III D
Nikita  Sethi NKS III E
Garima Goswami GGM III F
Upasna Hanspal  UPH III G
Aditi Singh ADS  III  H
Pooja Babbar PJB IV A
Sakshi Dutt SKD IV B
Monalisa MLA IV C
Gunjan Gupta GNG IV D
Pooja Jindal PJN IV E
Divya Sharma DVS IV F
Mridu Bedi MRI IV G
Ruby Jain RJN V A
Shilpi Saxena SSA V B
Shilpa Gopal SPG V C
Alka Bahukhandi ALK V D
Soma Das SDS V E
Manisha Jain MNJ V F
Ruchi Saxena RHS V G
Puja Dua PJD English
Manisha Girdhar MGR English
Mahua Sen MSN English
Monica Verma MNC English
Rashmi Chitranshi  RCT Abacus
Pragya Tewari PRG Maths
Monika Sarin  MSR Math
Shefali Sahni SHS  Math
Rajni Pandey RJP Hindi
Udisha Sharma UDS Hindi
Meenakshi Sharma MKS Hindi
Neelam Arora NLA Hindi
Babita Gupta BGT Hindi
Sunita Gupta SNG Hindi
Babita  BAB Hindi
Pramod Dahiya PMD Music
Kanan  KNS Music/ Dance
Jyotsna  Saxena JSA Yoga
Sargam SRG Art
Radhika Khanna RKA Art
Mehak    Art
Dilip Gupta  DLP Theatre
Ranjana RAN Sculpture
Darshana Sinha DSN Computer
Anjana Sharma AJS Computer
Priyanka   Dance
Avnish Chaturvedi AVN Dance
Barkha Chauhan  BKC Physical Education
Pawan  PWN Physical Education
Avinaash  AVI  Skating
Abhimanyu Poddar ABH Chess
Santosh SAN Self Defense
Harshu Dutt HDT VI A
Geeta Badhwar GBR VI B
Ruhi  Goel  RIG VI C
Deepali Jain DPL VI D 
Pooja Singh PSN VI E
Navjot Kaur NKV VI F
Anupama  ANS VI G
Nidhi Gupta NDG VI H
Savleen SVK  VI I
Sonali Bhasin SNB Maths
Simran Suri   Science
Mani Kapoor MNK French
Sheetal Sharma SLS Computer
Chitra Singh CHT Lab Asst.
Joohi Kashyap   Librarian
Sumedha Lamba  SML  Counselor
Sujata   Special Educator
Usha Suresh  USH Nurse
Pinaki Roy PNR Hardware Engineer
Charu Singhal   Desk Executive